Naveličaš se vsega

Naveličaš se vsega,
dobrega, še prej pa zlega,
a v človeku kot ognjišče,
gorivo vedno nekaj išče.

Kdo poreče: "To ni zame",
pa hitro se za novo vname,
drug, ki rad se zadaj skrije,
opravljivca se razkrije.

Govori se o izzivih,
kadar zmanjka o motivih,
poiskati voljo v sebi,
izziv največji je na tebi.

Željo, ki pogon da stvari,
če najdeš-, je ne zanemari,
kakor srce v prsih bije,
vse zamre brez volje žive.

Ceni moč, ki ima jo vsaki,
čeprav pomisleki so taki,
da ni dobro se zagreti,
a mlačen krop nič ne zaneti.

Spoštuj mladosti energijo,
za razumeti vedno ni jo,
vendar svet tako napravljen,
da novim je močem pripravljen.

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

Mamam

Iskalec #1

Kandidatura